Верстапен отвя всички и ще стартира първи в Австралия

895 0

Трикратният световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен с Ред Бул, който е и актуалният носител на титлата, ще тръгне от полпозишън на Гран при на Австралия във Формула 1, след като спечели квалификацията на пистата "Албърт Парк" в Мелбърн.

Нидерландският пилот даде най-доброто време от 1:16.915 минута за обиколка. Така той ще тръгне първи на Гран при на Австралия, което ще се проведе рано сутринна в неделя българско време и ще има отлична възможност да постигне поредна победа.

От втора позиция стартира Карлос Сайнц, трето време даде Серхио Перес

От втора позиция ще стартира испанецът Карлос Сайнц от Ферари, който се представи впечатляващо след завръщането си на пистата след операцията му преди две седмици. Сайнц изостана на 270 стотни зад Ферстапен.

Трето време даде мексиканецът Серхио Перес с Ред Бул, който направи обиколка за 1:16.274. Той ще бъде на втора линия на старта на състезанието с британеца Ландо Норис (Макларън), който остана само на 41 стотни зад Перес.

На пета позиция ще стартира монегаскът Шарл Льоклер с Ферари, който даде време от 1:16.435.