Валентино Роси напомни за себе си на "Мизано"

1594 0

Легендата в моторните спортове Валентино Роси спечели Гран При на Сан Марино, след като пребори конкуренцията на пистата "Мизано", за да запише първа победа от началото на сезона.

Италианският пилот завърши пред съотборника си в Ямаха Хорхе Лоренцо, а на почетната стълбичка се качи и Дани Педроса с Хонда. Убедителният лидер в генералното класиране Марк Маркес завърши на 16-то място, след като в началото на състезанието падна от мотора.

"Много съм щастлив, това бе страхотно състезание. Знаех, че днес ще имам голям шанс да спечеля. Имаше много хора, много фенове, насладих се на състезанието. Това бе един перфектен ден", сподели 35-годишният Роси след успеха, която бе 81-ва в кариерата му в Moto GP.