В щур старт на "Силвърстоун" Хамилтън се върна към доминацията си

1555 0

Световният шампион Люис Хамилтън спечели най-вълнуващото състезание от началото на 2015 във Формула 1 на пистата "Силвърстоун". Пилотът на Мерцедес се оказа големият печеливш от дъжда над трасето, което му позволи стратегически да се пребори с пилотите на Уилямс за първото място.

Нико Розберг трябваше да се задоволи с второто място, а Себастиан Фетел остана трети, благодарение главно да отличната стратегия на Ферари, която категорично надви прийомите на Уилямс.

Фелипе Маса и Валтери Ботас бяха по-бързи от Хамилтън и Розберг на суха писта, но при наличието на дъжд британският екип претърпя пълен провал в стратегическо отношение, като дори не можаха да се преборят за подиума.

Даниил Квят, Никол Хюлкенберг, Кими Райконен, Серхио Перес и Фернандо Алонсо допълниха местата от шесто до десето, като за испанеца това са първи точки в сезон 2015 от Формула 1.

Минути преди старта стана ясно, че Фелипе Насър няма да участва в състезанието заради проблем в скоростната кутия.