Уникално! Верстапен триумфира в САЩ и се нареди до Шумахер и Фетел, Ред Бул е шампион при конструкторите

1740 0

Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен триумфира в Гран при на САЩ. Така и Ред Бул Рейсинг спечели короната при конструкторите след смъртта на основателя Дитрих Матешиц. Макс и отборът посветиха победата на починалия собственик.

Нидерланският пилот завоюва 13-ата си победа от началото на сезона. Той спечели за втора поредна година  в Остин.Така Макс постигна невероятно постижение. Той се изравни с Михаел Шумахер и Себастиан Фетел, които също са печелили по 13 старта на сезон.

Верстапен изпревари британския пилот на Мерцедес Люис Хамилтън. На почетната стълбичка се качи Шарл Льоклер от Ферари, който финишира трети.

Лудия Макс вече си бе осигурил втора световна титла през този сезон. С победата си подари на Ред Бул пета титла при конструкторите във Формула 1. Тя е първа от 2013-а година.