С нова победа Маркес изравни рекорд на Мик Дуън

9556 0

Ново великолепно постижение за шампиона в Мото GP Марк Маркес. Испанецът изравни рекорда на легендарния австралиец Майкъл Дуън от 12 победи в рамките на един сезон, след като триумфира в Гран При на Малайзия на пистата "Сепанг".

Маркес ще има възможност да подобри постижението на Дуън в последния старт от сезона във Валенсия. Иначе това беше първи успех за 21-годишния испанец от месец август насам. Състезателят на Хонда, който си осигури втората поредна шампионска титла преди две седмици в Япония, тръгна от първа позиция, но му се наложи да води изключително оспорвана битка с двамата представители на Ямаха Валентино Роси и Хорхе Лоренсо. В крайна сметка Маркес финишира първи на три секунди пред Роси и на пет пред Лоренсо.

Точно тримата оглавяват и генералното класиране, в което Марк Маркес има 337 точки, Роси е с 275, а Лоренсо с 263.