Розберг се върна към победите в Бразилия

1139 0

Германецът Нико Розберг запази шансовете си да стигне до титлата във Формула 1, след като спечели състезанието за Гран При на Бразилия. По този начин той прекъсна серият от пет поредни успеха на британеца.

Той обаче не успя да стопи много от преднината на съотборника си Люис Хамилтън на първото място в класирането при пилотите, тъй като британецът завърши на второ място днес. Местният фаворит Фелипе Маса с Уилямс завърши трети и също се качи на почетната стълбичка. По този начин преди последното състезание за сезона в Абу Даби Хамилтън води със 17 точки пред Розберг. Според новите правила на Формула 1 в последното Гран При от календара точките се удвояват, което означава, че Хамилтън трябва да завърши на второ място, за да е сигурен за титлата.