Никола Цолов записа най-доброто си класиране до момента във Формула 3

Снимка: Lubomir Asenov / LAP.bg

1393 0

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов от тима на "АРТ Гран При“ финишира на 14-о място в спринтовото състезание в Монте Карло от уикенда във Формула 3. Това е четвърти кръг от надпреварата. Основното състезание в Монако е на 28 май (неделя) от 9:00 часа. Никола Цолов ще потегли 15-и.

За Цолов това е най-добро класиране в състезание от началото на сезона. Досега върховото му постижение бе 15-а позиция в спринта в Австралия. Тогава, след серия дисквалификации, българинът дори се изкачи до 11-ата позиция. Българският пилот стартира от 15-а позиция, като бе един от малкото състезатели, успели да направят изпреварване.

Спринтът в Монте Карло спечели стартиралият първи италианец Пепе Марти от отбора на "Кампос“. В генералното класиране лидер е Габриел Бортолето от Бразилия с 46 точки. Цолов е 18-и без спечелена точка.