"Не сме говорили нищо": Шеф в Ред Бул охлади страстите за дебюта на Никола Цолов във Формула 1


"Не сме говорили нищо": Шеф в Ред Бул охлади страстите за дебюта на Никола Цолов във Формула 1
Снимка: БГНЕС

438 0

Отборният директор на дъщерния тим на Ред Бул във Формула 1 Рейсинг Булс - Алън Пърмейн, отрече спекулациите, че на родната сензация Никола Цолов му е било предложено място в отбора през следващия сезон, заявявайки, че "нищо не е било обсъждано".

Ще гледаме ли Цолов във Формула 1?

Въпреки спадовете във формата на италианския тим, в Рейсинг Булс се наслаждават на силни представяния през последните кръгове, а Лиъм Лоусън и новобранецът Арвид Линдблад отбелязаха точки на състезанията в Монако и Барселона.

Още: Сензационно: Никола Цолов влиза във Формула 1 на мястото на голяма звезда

Никола Цолов

"Не сме говорили нищо за това. Разбира се той е в нашата програма за млади пилоти и се справя фантастично във Формула 2. Това е осмото състезание и все още сме във втората третина от сезона, така че още е много рано и не сме обсъждали нищо. Не знам откъде са дошли слуховете, но със сигурност не е било от нас", заяви Алън Пърмейн, цитиран от уебсайта на Формула 1.

Никола Цолов се присъедини към юношеския отбор на Ред Бул в края на 2024 година, но все още не е взимал участие в тренировки от Формула 1, а от тима предпочетоха да дадат мястото на Аюму Иваса в първата свободна тренировка в Австрия.

Още: Край на чакането! Люис Хамилтън триумфира в Испания след 686 дни без победа

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

Фрапантно: ЦСКА позлатява Янев с шестцифрена сума, ако спечели Купата на България

Тайни от БГ елита е рубрика на SportLive.bg, в която разказваме малко известни истории и статистики, свързани...

Най-четени новини

виж всички