Маркес даде най-добро време на тестовете в Бърно

1812 0

След като не спечели победата в Гран При на Чехия и дори не стъпи на подиума, световният шампион Марк Маркес даде най-добро време на днешните тестове на пистата в Бърно. Втори бе Хорхе Лоренсо на 0,155 сек., а трети – победителят от състезанието Дани Педроса на 0,603.

Пилотите на Repsol Honda окупираха първа и трета позиция. Световният шампион Маркес бе първият пилот на пистата тази сутрин с байка за 2014 г. Той даде време 1:55.411, което е по-добро от постижението му за първа позиция в събота.

Победителят в състезанието Дани Педроса стана 3-и, като двамата пилоти на Honda работиха по тазгодишните си мотоциклети, както и с леко преработената версия на машината за сезон 2015, която вече бяха тествали на Бърно след Гран При на Германия, преди лятната пауза.