Макс Верстапен стартира от първа позиция в Япония

726 0

Световният шампион Макс Верстапен ще стартира от първа позиция в неделното състезание за Гран При на Япония във Формула 1. Той направи най-бърза обиколка за 1 минута 28.197 секунди на пистата "Сузука" и завоюва 36-ия си полпозишън в кариерата и трети пореден в Япония.

Съотборникът му в "Ред Бул" Серхио Перес остана втори само на 0,066 секунди, а Ландо Норис от Макларън е трети с изоставане от 0.292 секунди.

Още: Люис Хамилтън най-накрая доволен от болида на Мерцедес след тренировките в Япония

"Ред Бул" се стреми да се върне на подиума, след като двете двойни победи на Верстапен и Перес в първите две състезания бяха последвани от неуспех в Австралия преди две седмици. Там Ферстапен не завърши, а Перес трябваше да се задоволи с петото място.

Трикратният шампион оглавява генералното класиране с четири точки пред Шарл Льоклер от Ферари, който остана осми в квалификацията на "Сузука".

Още:Валежи, жега и ветрове: От всичко по малко за Гран При на Япония във Формула 1

"Ясно е, че бях ограбен": Люис Хамилтън си спомни за битката с Макс Верстапен през 2021 година

Ново главоболие или "прераждане" за Ред Бул и Макс Верстапен: Гран При на Япония крие изненади