Макс Верстапен отвя всички в Япония и е двукратен световен шампион във Формула 1

1838 0

Нидерландският пилот на Ред Бул - Макс Верстапен, може да се нарече двукратен световен шампион във Формула 1, след като успя да спечели Гран При на Япония - в дома на Honda.

В самия край на надпреварата новината за спечелването на втората световна титла на Макс все още не бе ясна, но след наложено наказание от 5 секунди на Шарл Льоклер тя бе официализирана.

Макс Верстапен завоюва втората си световна титла, след като през изминалия сезон също спечели отличието за най-добрър състезател във Формула 1.

Надпреварата в Япония стартира под проливен дъжд, който доведе до инцидент на Карлос Сайнц и той бе принуден да приключи състезанието преждевременно. Последва пауза от близо два часа заради проливния дъжд, а след подновяването Верстапен не трепна.

Втори, след наказанието от пет секунди на Шарл Льоклер, се нареди съотборникът на Макс - Серхио Перес, а монегаскът бе трети.

Четвъртата и пета позиция заеха Себастиан Окон и Люис Хамилтън. Себастиан Фетел (6), Фернандо Алонсо (7), Джордж Ръсел (8), Никола Латифи (9) и Ландо Норис (10) оформиха топ 10.