Хамилтън с най-добро време на първата тренировка в Австрия

927 0

Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън бе най-бърз в днешната първа свободна тренировка преди състезанието за Гран При на Австрия. Трикратният световен шампион във Формула 1 даде най-добро време, записвайки обиколка за 1:05.975 мин.

Втори, на +0.190 секунди, остана пилотът на Ред Бул Макс Верстапен, а трети се съотборникът на Хамилтън – Валтери Ботас (+0.370 сек.). Четвъртото най-добро време в днешната тренировка бе за водача във временното класиране Себастиан Фетел с Ферари, който записа 1:06.424.

Сред първите десет попаднаха още победителят в последното състезание за Гран При на Азербайджан Даниел Рикардо (Ред Бул), Кими Райконен (Ферари), Щофел Вандоорн (Макларън), Даниел Квят (Торо Росо), Фернандо Алонсо (Макларън) и Естебан Окон (Форс Индия).