"Мерцедес" спряха серията на "Ферари" и триумфираха в Сочи

Люис Хамилтън спечели неделното Гран При на Русия и увеличи аванса си на 73 точки в генералното класиране при пилотите във Формула 1. Успехът бе двоен за тима на Мерцедес, след като втори зад британеца се нареди съотборникът му Валтери Ботас.

Хамилтън грабна и точка за най-бърза обиколка на пистата в Сочи. Трети остана стартиралият от полпозишън Шарл Льоклер с Ферари, които гонеха четвърти пореден успех след двата на французина в Белгия и Италия и този на Фетел в Сингапур.

Ферари доминира и след третата тренировка, Хамилтън катастрофира

Шарл Леклер даде най-добро време в третата свободна тренировка преди неделното Гран При на Белгия на пистата „Спа“. Монегаскът финиши...

Германецът поведе след ранни инструкции от тима на „черните кончета“, но бе принуден да се оттегли от надпреварата след повреде в 28-ата обиколка – моментът, в който Хамилтън пое водачеството и не го изпусна до края на състезанието. Топ 10 допълниха още Макс Верстапен и Александър Албон с Ред Бул, Карлос Сайнц с Макларън, Серхио Перес с Рейсинг Пойнт, Ландо Норис с Макларън, Кевин Магнусен с Хаас и Нико Хюлкенберг с Рено.

Така Мерцедес увеличиха победната си серия в Гран При на Русия на шест, след като спечелиха дебютното издание в Сочи през 2014. Хамилтън регистрира девета победа през сезона и общо 82-а в кариерата. Следващото състезание от календара на Формула 1 е Гран При на Япония на 13 октомври.