17-а победа за Порше в Льо Ман

1418 0

Порше записа рекордна 17-а победа в „24-те часа на Льо Ман”. Марката спечели в прочутата надпреварата за първи път след завръщането си в спорта през миналата година, показвайки превъзходство над основните конкуренти от Ауди във втората половина на състезанието.

Успехът донесе кола №19, управлявана от Хюлкенберг, Бамбер и Танди. Триумфът на Порше бе двоен, след като на втора позиция, на 1 обиколка от победителите, завърши хибридът с №17, пилотиран от Бернхард/Уебър и Хартли.

Асът на Торо Росо Хюлкенберг стана първият действащ пилот от Формула 1 след Джони Хърбърт през 1991 г., печелил състезанието.

Най-добре от колите на Ауди се се представи тази с №7, пилотирана от Фаслер/Лотерер/Трелюе, класирайки се на третото свободно място на подиума.