1058 0

Отборът на Голдън Стейт Уориърс стана шампион на Националната баскетболна асоциация за втори пореден път, след като победи Кливланд Кавалиърс със 108:85 като гост и спечели финалната серия между двата тима с 4-0.

Воините за пореден път демонстрираха явното си превъзходство и решиха всичко в двубоя с прословутата си силна трета част, която спечелиха с 25:13, за да сложат точка на спора и да спечелят шеста тила в историята си.

Дори ЛеБрон Джеймс не успя да помогне на Кавалиърс да спечелят поне един мач във финалната серия, като Краля напусна игрището четири минути пред края под бурните аплодисменти на "Куикън Лоунс Арина“ в най-вероятно последния си мач за тима.

Най-резултатен за успеха на Голдън Стейт бе Стеф Къри с 37 точки, 6 борби, 4 асистенции, 3 откраднати топки и 3 чадъра, но наградата за номер 1 във финалите отиде при Кевин Дюрант, който се отчете с трипъл-дабъл в заключителния мач – 20 точки, 12 борби и 10 асистенции. За Кливланд Джеймс завърши с 23 точки, 7 борби и 8 асистенции.