Везенков игра силно при разгром на Барселона

471 0

Българският баскетболист Александър Везенков изигра един от най-добрите си мачове с екипа на Барселона при победата над Севиля със 108:54 в испанското първенство.

Везенков игра 24 минути и завърши с 12 точки, 7 борби и 2 асистенции срещу Севиля. С по 14 точки най-резултатни за Барселона бяха Пау Рибас и Томаш Саторански.

"Синьо-червените" напълно превъзхождаха съперника си, като дръпнаха с 27:12, а на почивката водеха с 57:33 точки. В третата част пък домакините издухаха съперника с 34:8 точки.

Каталунците са на втора позиция в Испания с 18 победи и 2 поражения.