Везенков дебютира в Евролигата със загуба (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/ Getty Images

905 0

Александър Везенков записа поражение в дебюта си в Евролигата. Неговият тим Барселона отстъпи при гостуването си на турския Пинар Кършияка с 62:71.

Везенков прекара малко по-малко от 8 минути на паркета, в които отбеляза 2 точки. Той не започна сред титулярите, а се появи в игра в средата на първата част.

Двубоят започна равностойно, като след 10 минути резултатът бе равен - 18:18. Пинар Кършияка взе минимален аванс през втората част и се оттегли на почивката с преднина от 2 точки.

Решаваща се оказа третата четвърт, която турският тим спечели с 25:11. Барселона опита да направи пълен обрат в последната част, но успя само да намали изоставането си.

Колтън Айверсън е с 16 точки за победителите, докато за Барселона с най-много е Джъстин Доелман, който има 14.