Сакраменто пропусна да бие Далас Маверикс на Лука Дончич (ВИДЕО)

334 0

Сакраменто Кингс изпусна 43-ата си победа в петък вечер. Отборът на контузения Александър Везенков отстъпи драматично на прекия си съперник в средата на класирането Далас Маверикс със 103:107 (34:26, 26:25, 22:22, 21:34)

Малко не стигна на Сакраменто

Водените от Лука Дончич победители обърнаха развоя на събитията едва в последната част, когато спечелиха с 13 точки разлика и намалиха изоставането най-вече от първото полувреме.

Словенецът бе сред най-полезните на паркета с 26 точки, 9 борби и 12 асистенции. По-резултатен от двата отбора бе само 32-годишният му съотборник Кайри Ървинг с 30 точки, 3 борби и 2 асистенции.

Това бе втора поредна загуба за Сакраменто от Далас в рамките на броени дни. За "кралете" обаче има подобрение, тъй като в миналата разликата бе осезаема 96 -132. Така победителите натрупаха актуална серия от шест победи, а Сакраменто има три загуби в последните си 5 срещи.

Вижте целия принос на Везенков в НБА през сезона!

Още: Александър Везенков призна за трудности и отсече: Ситуацията не е идеална за мен

НБА: Сакраменто Кингс се срина срещу пряк конкурент, Александър Везенков ги направи 21 (ВИДЕО)

НБА: Нова победа за Сакраменто Кингс при ново отсъствие на Александър Везенков (ВИДЕО)