Сакраменто Кингс звучно се върна към загубите, Везенков бе контузен и не игра

Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

5558 0

Сакраменто Кингс записа трета загуба в последните си четири двубоя, след като отстъпи със 113:127 от Оклахома Сити Тъндър. Най-добрият български баскетболист Александър Везенков не взе участие поради контузия в глезена.

Сакраменто Кингс с нова загуба без Александър Везенков

Това бе 22-ро поражение за Сакраменто в Западната конференция, където тимът остава на пето място (с 30 победи). Над него е именно Оклахома Сити Тъндър, който е с 36 успеха и 17 поражения.

Шай Гилджъс-Александър бе най-резултатен в мача с впечатляващите 38 точки (+ 3 борби и 7 асистенции), докато неговият съотборник Джален Уилямс добави 32 точки (+ 7 борби и 9 асистенции). Малик Монк пък бе най-резултатен от играчите на Майк Браун с 26 точки (+ 4 борби и 5 асистенции).

Първата четвъртина между двата тима бе доста равностойна, като домакините я завършиха със само две точки преднина (29:27). В следващите две обаче натрупаха солидна преднина след 38:30 във втората четвъртина и 33:26 в третата.

"Кралете" направиха финален устрем в последната четвъртина и доближиха максимално съперника, но успехът им не се задържа и не успяха да компенсират разликата от цели 17 точки, която се бе отворила след първите три четвъртини.

Следващият мач за Сакраменто Кингс е срещу Финикс Сънс на 14 февруари (българско време - 05:00 часа). Изглежда малко вероятно Александър Везенков да вземе участие срещу тима, срещу който записа най-силните си двубои до момента.