Роуз поведе Чикаго към успех над Оклахома Сити

858 0

Отборът на Чикаго Булс победи Оклахома Сити Тъндър със 104:98 у дома в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. В основата на успеха на Биковете бе звездата им Дерик Роуз, който се отличи с 10 в последните 3,5 минути на двубоя.

В "Юнайтед Сентър" в Чикаго домакините направиха много силна втора част и водеха в резултата през цялото време, като малко след началото на последната четвъртина авансът им стигна 10 точки. Последва силен период за Тъндър, които успяха да изравнят 5 минути преди края. В последните минути MVP за 2011 година все нещата в своите ръце и изкова успеха за своя отбор.

Роуз завърши двубоя с 29 точки, 7 асистенции и 5 борби, а Джими Бътлър добави 26 точки. За Оклахома Сити над всички бе Кевин Дюрант с 33 точки и 6 борби, а Ръсел Уестбруук завърши с дабъл-дабъл - 20 точки и 10 борби.