Рилски спортист записа първа победа за сезона

878 0

Рилски спортист спечели първи мач през новия сезон в Националната баскетболна лига. Тимът от Самоков се наложи с 84:72 при гостуването си на Спартак (Плевен). Това бе и първа загуба за момчетата на Александър Дяковски през този сезон.

Рилски спортист поведе с 22:14 след първата част, а на полувремето увеличи аванса си на 15 точки. Разликата в тяхна полза стана 24 точки след почивката, но силна серия на Спартак от 17:0 върна интригата в мача. Рилецо обаче пое контрола в срещата през последната част и не допусна обрат.

В останалите срещи, изиграни днес, Лукойл Академик спечели у дома срещу Берое с 93:65, а Черноморец измъкна драматичен успех със 103:100 при гостуването си на Академик Бултекс.

Вчера Черно море Порт Варна спечели визитата си на Левски 2014 с 88:75, а в четвъртък Балкан разгроми гостуващия Ямбол със 116:70.