Рилски спортист срещу Сигал в спор за трофея в Балканската лига

1446 0

Рилски спортист ще срещне Сигал (Прищина) във финала на Балканската лига. Това стана ясно снощи, след като тимът от Косово загуби реванша си срещу Кожув Гевгелия с 80:86, но след победа с 24 точки разлика в първата среща, се класира за финала.

Двубоят, изигран в Македония, беше равностоен от самото начало на срещата. Сигал имаше минимална преднина от една точка след първите десет минути, но на почивката Кожув се оттегли с аванс от две точки.

След подновяването на играта домакините бяха малко по-убедителни и преди решителната последна четвърт резултатът на таблото сочеше 73:66 в тяхна полза. Последните десет минути бяха равностойни и въпреки че измъкна победата, Кожув отпада от турнира, заради тежката загуба, която записа в първия мач.

Най-резултатен за победителите стана Александър Нешевич, който реализира 18 точки, за Сигал Дардан Бериша добави с 22.

Регламентът във финала се запазва. Отново се играят два мача на разменено гостуване, като Сигал е домакин в първия двубой на 21 април, а Рилски спортист – в реванша на 29 април.