Рилски спортист срещу Лукойл на финала в Самоков

1944 0

На юбилейния турнир "САМЕЛ-90" в Самоков българските отбори се поздравиха с победи в своите полуфинални срещи.

Подгласникът в българското първенство Лукойл Академик надигра македонския шампион МЗТ от Скопие с 81-64 и се класира на финала.

Рилски Спортист изпита трудности, но само в защита през първото полувреме срещу гръцки отбор Драма. Двете нападения бяха убийствено жестоки и резултатни през цялото първо полувреме. Отборът от Драма обаче играеше грубо. Момчетата на Росен Барчовски изпълниха 38 фала, от които 31 успешни. Отборът от Самоков заигра по-добре в защита през второто полувреме и това даде резултат - около 10 точки преднина, която отказа гърците и мачът бе доигран за 103-86.

Така Рилски спортист ще се изправи срещу Лукойл Академик във финалната среща на този турнир.