Резултати в НБА

978 0

Тимът на Оклахома Сити Тъндър се наложи над Хюстън Рокетс с 98:80 в двубой от поредния кръг в Националната баскетболна асоциация. "Гръмотевиците" спечелиха първата четвърт с 10 точки разлика и не изпуснаха инициативата в нито един момент.

Пол Джордж се отличи с 20 точки и 11 борби, а Стивън Адамс добави 19 плюс 10 борби. Най-резултатен за "ракетите" стана Джеймс Хардън с 19 пункта, към които добави 8 борби и 5 асистенции. За Оклахома Сити това е седма поредна победа в шампионата.

Действащият шампион Голдън Стейт Уориърс претърпя тежка загуба на свой терен от Милуоки Бъкс със 111:134. "Воините" успяха да спечелят само заключителната четвърт, а във втората и третата загубиха съответно с -10 и -13. Най-резултатен за "елените" стана Ерик Бледсоу с 26 точки, а Янис Адетокумбо бе близо до дабъл-дабъл - 24 т. и 9 борби. Клей Томпсън вкара 24 точки за Голдън Стейт, а Кевин Дюрант - 17. Тимът от Оукланд продължава да води в Западната конференция, а Милуоки е втори на Изток.

В други срещи тази нощ Бостън надви Финикс със 116:109 като гост след продължение, а Портланд надигра Лос Анджелис Клипърс със 116:105 у дома.