Резултати в НБА

877 0

Отборът на Ел Ей Лейкърс записа победа със 126:101 над лидера в Източната конференция Бруклин Нетс като гост. Домакините бяха без Джеймс Хардън, а в третата част друг от голямото трио на Нетс Кайри Ървинг бе изгонен, след което Езерняците наложиха своята воля.

Лейкърс, които са без двете си големи звезди ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис, дръпнаха с 12 точки още в средата на първата част, но съперниците им се върнаха в мача и на свой ред поведоха с четири точка малко преди почивката, която все пак дойде с минимална преднина за гостите. След това постепенно играчите на Лейкърс трупаха все по-голяма преднина, преди да затворят мача с 25 точки аванс.

Над всички за Лейкърс бе центърът Андре Дръмонд с 20 точки и 11 борби, Денис Шрьодер добави 19 точки, а още цел шестима играчи на тима достигнаха границата от 10 точки. За Нетс Дюрант реализира 22 точки, 7 борби и 5 асистенции, а Ървинг се отчете с 18 точки, преди да напусне игрището.

По този начин Бруклин вече дели първото място на Изток с тима на Филаделфия Севънтисиксърс, който вчера победи Оклахома Сити Тъндър със 117:93 като гост. Двата отбора имат актив от 36 успеха и 17 поражения. Лейкърс са на пета позиция на Запад с баланс 33-20. Останалите резултати:

Кавалиърс - Раптърс 115:135

Джаз - Кингс 128:112

Уориърс - Рокетс 125:109

Сънс - Уизардс 134:106

Трейл Блейзърс Пистънс 118:103.