Резултати от НБА

873 0

Гръцкият баскетболист на Милуоки Бъкс Янис Адетокумбо реализира четвъртия си трипъл-дабъл за сезона и стана първият играч на "елените", успял да постигне такъв резултат.

Адетокумбо завърши с 28 точки, 14 асистенции и 11 борби в мача срещу Бруклин Нетс (109:100).

Срещата бе равностойна, но гостите решиха спора в своя полза в последната четвърт. Четири минути преди финалната сирена Бруклин поведоха с 98:97, след което позволиха на съперника си да запише 12 поредни точки.

Лос Анджелис Лейкърс претърпя домакинско поражение от Ню Йорк Никс с 87:90 (11:18, 24:28, 25:19, 27:25), а с основен принос за победата на гостите бе Кармело Антъни с 26 точки.

За "езерняците" Лу Уилямс вкара 15 точки, а Коби Брайънт една по-малко.

Юта Джаз пък спечели гостуването си на Сакраменто Кингс със 108:99. На домакините не им помогнаха 31 точки на ДеМаркъс Казънс.

Отборът на Кливланд Кавалиърс записа убедителна победа над Лос Анджелис Клипърс 114:90 като гост. Без Блейк Грифин в състава си ЛА Клипърс не успя да окаже достойна съпротива на лидера в Източната конференция и разликата от 24 точки е напълно закономерна.

ЛеБрон Джеймс отбеляза 27 точки за Кливланд, а Крис Пол от ЛА оформи дабъл-дабъл - 17 пункта и 10 асистенции.

Убедителна победа на свой терен записа Атланта Хоукс срещу Индиана Пейсърс със 104:75. /БГНЕС