Невероятно, но факт: Сакраменто Кингс взе само една четвърт срещу Лос Анджелис Лейкърс, но спечели мача (ВИДЕО)

622 0

Отборът на Сакраменто Кингс победи този на Лос Анджелис Лейкърс със 130:120 като гост в пореден мач от редовния сезон на НБА!

*Българинът Александър Везенков все още се възстановява от контузията в глезена и отново не се появи на паркета...

Интересно е да се отбележи, че "кралете" загуби първата, третата и четвъртата четвърт, но взеха втората с 24 точки разлика, което се оказа напълно достатъчно за крайния успех - 28:37, 44:20, 32:35 и 26:28.

Най-резултатен пред близо 19 000 зрители в зала "Crypto.com Arena" бе Ди'Арън Фокс - 44 точки. Домантас Сабонис от Кингс пък отново регистрира трипъл-дабъл - 16 точки, 20 борби и 12 асистенции.

Звездата на домакините - ЛеБрон Джеймс, се отчете с дабъл-дабъл от 31 точки и 13 борби. Съотборникът му Антъни Дейвис също - 14 точки и 11 борби.

Класиране и следващ мач?

Тимът на Майк Браун е на седмо място в Западната конференция с баланс от 35 победи и 26 загуби. Лейкърс са десети (34-30). За Сакраменто предстои домакинство на Сан Антонио Спърс - 8-и март (5:00 ч. българско време).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Бивш треньор на Везенков: Саша трябва да докаже възможностите си!