НБА: Знаменит обрат след почивката - Стеф Къри поведе на Лука Дончич с 2:0 (ВИДЕО)

1503 0

Тимът на Голдън Стейт Уориърс навакса изоставане от 19 точки по пътя към победата със 126:117 над Далас Маверикс в Сан Франциско. Така Воините вече имат преднина от 2:0 успеха във финала на Западната конференция в НБА

Гостите започнаха много силно мача и за шест минути игра отбелязаха 23 точки срещу само 8 от своя съперник. Благодарение на Лука Дончич и Джейлън Брънсън, авансът на Далас набъбна до 19 точки при 48:67 в края на първото полувреме.

15-минутната почивка повлия отлично на домакините, които излязоха преобразени на паркета и набързо съкратиха изоставането си на само две точки при 83:85. В началото на последната четвърт, Уориърс поведе за пръв път в мача след тройка на Ото Портър, а след това Кевон Лууни, Клей Томпсън и Стеф Къри също се отличиха с важни стрелби, за да изведат отбора до втора победа в серията, доближавайки тима си до първи финал в НБА от 3 години насам (играе се до 4 победи от възможни 7 мача).

Стеф Къри завърши с 32 точки, 8 борби и 5 асистенции. Джордан Пуул се включи с 23 точки и 5 завършващи подавания от пейката. Лука Дончич отново бе голямата фигура за Далас с 42 точки, 5 борби и 8 асистенции. Джейлън Брънсън също изнесе силен мач с 31 точки, 7 овладени топки и 5 завършващи подавания, а Реджи Бълок вкара 21 точки, от които 6 тройки.