НБА: Сакраменто се издъни срещу пряк конкурент, Александър Везенков с почти 11 минути на паркета (ВИДЕО)

Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

1698 0

Тимът на Сакраменто Кингс записа домакинска загуба срещу пряк конкурент - Ню Орлиънс Пеликанс, в пред-предпоследния си мач от редовния сезон в НБА.

В "Golden 1 Center" "кралете" отстъпиха със 123:135, след като взеха само третата четвърт - 23:34, 35:30, 31:34, 34:37.

По този начин отборът на Майк Браун загуби шансове да се класира директно за 1/8-финалните плейофи в най-силното баскетболно първенство в света.

Българинът Александър Везенков получи общо 10:55 игрови минути, в които се отчете с 5 точки (една тройка от четири опита), 2 борби в защита и едно лично нарушение.

Александър Везенков

Иначе, най-резултатен в мача бе Ди'Арън Фокс от Кингс - 33 точки, докато Домантас Сабонис записа още един дабъл-дабъл (18 точки и 10 борби). За победителите над всички бяха Си Джей МакКалъм и Зайън Уилямсън - по 31 точки.

Класиране и оставащи мачове?

Сакраменто се смъкна до деветата позиция в Западната конференция с баланс от 45 победи и 35 загуби. Пеликанс са шести (48-32).

За Везенков и компания остават само още два мача от редовната кампания - домакинства на Финикс Сънс (13.04., 5:30 ч. българско време) и Портланд Трейл Блейзърс (14.04., 22:30 ч. българско време).

Репортаж от Сакраменто Кингс 123:135 Ню Орлиънс Пеликанс