НБА: Чикаго Булс спря ЛА Клипърс, Голдън Стейт с втора загуба през сезона (резултати)

1232 0

Отборът на Чикаго Булс сложи край на серията от седем поредни успеха на ЛА Клипърс, след като спечели срещата между двата тима в Лос Анджелис със 100:90. Клипърс нямаха загуба от 29 октомври насам, но нямаха отговор на силното представяне на ДеМар ДеРоузан и Зак Лавийн.

Биковете поеха ранен контрол над двубоя с "Стейпълс Сентър" и малко след началото на втората част поведоха със 17 точки, но домакините не се предадоха и успяха да стопят пасива и дори да излязат напред с точка в началото на последната четвъртина. Заключителните минути отново бяха за гостите и в крайна сметка те спечелиха с десет пункта разлика.

Най-резултатен за Чикаго бе ДеРоузан с 35 точки, 7 борби и 5 асистенции, Лавийн добави 29 точки и 8 борби, а плеймейкърът Лонзо Бол се отчете с 10 точки. За Клипърс над всички бе Пол Джордж с 27 точки и 11 борби, а Ерик Бледсоу завърши с 21 точки.

След този успех Чикаго се изкачи до трето място в Източната конференция с 9 победи и 4 загуби, докато ЛА Клипърс заема шеста позиция с баланс 8-5. Голдън Стейт пък допусна едва втора загуба от началото на сезона, но продължава да е лидер в Западната конференция: