НБА: Александър Везенков се разигра в "Медисън Скуеър Гардън", но Сакраменто профука голям аванс (ВИДЕО)

Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

2074 0

Сакраменто Кингс допусна обрат и загуби гостуването си на Ню Йорк Никс пред 19 812 зрители в прочутата зала "Медисън Скуеър Гардън".

"Кралете" отстъпиха със 109:120, въпреки че спечелиха първата четвърт, а в началото на втората имаха солиден аванс от 21 точки - 20:35, 32:25, 35:27, 33:22.

Силен мач на Везенков

Българинът Александър Везенков получи 13:44 игрови минути от Майк Браун, в които се отчете с 11 точки (три тройки), 2 борби в защита и 2 асистенции.

По-резултатни от него за Кингс бяха само Ди'Арън Фокс (29), Кийгън Мъри (18) и Домантас Сабонис, който регистрира пореден дабъл-дабъл на сметката си - 17 точки и 11 борби.

Джош Харт от Никс, на заден фон е Везенков

За Никс над всички пък бе Джейлън Брънсън (35 точки и 11 асистенции), а Джош Харт добави още 31 пункта.

Класиране и следващ мач?

Сакраменто остана на осмото място в Западната конференция с баланс от 44 победи и 32 загуби. Ню Йорк са четвърти на Изток (45-31).

Сега за Везенков и компания предстои гостуване на Бостън Селтикс - 6-и април (2:30 ч. българско време).

Репортаж от Ню Йорк Никс 120:109 Сакраменто Кингс