Лукойл не пожали страдащия "Левски"

1292 0

Лукойл Академик постигна шестата си поредна победа от началото на сезона в НБЛ. "Студентите" взеха дербито с Левски след успех с 91:77 в Правец.

Мачът започна оспорвано, но само до втората минута, след която вицешампионите направиха силна серия от 9-0 и се откъснаха сериозно напред при 13-5. Малко след това, след силно включване на Чарлс Томас, "студентите" увеличиха преднината си на 15 точки при 22-7. До края на първата част Левски успя да намали значително разликата, а след тройка на Павлин Иванов точно в последната секунда, тя падна на 6 точки.

Домакините от Правец задържаха преднината си и през втория период, като на моменти тя отново достигна 10 точки. 2 минути преди края, след две тройки на Митко Димитров и Павлин Иванов, "сините" успяха да стопят пасива си на 3 точки при 40-37 и на полувремето  разликатата падна на 5 при 44-39.

След като в началото на третата четвърт разликата бе само 2 точки (44-42), Лукойл реализира серия 12-3 и отново увеличи аванса си на двуцифрен актив. Домакините продължиха да доминират и в последната част като след още една серия от 12-0 разликата достигна за първи път 20 точки и до края те задържаха преднината си.