Левски Лукойл взе солиден аванс преди реванша с Черно море

Снимка: БГНЕС

940 0

Отборът на Левски Лукойл победи Черно море с 83:63 в първи мач от четвъртфиналите на Купата на България, игран в столичната зала „Универсиада“.

Срещата бе първа за „сините“ след идването на новия спонсор и промените в ръководството и състава, като възпитаниците на Константин Папазов бяха колебливи в първата половина на мача и дори изоставаха с пет точки след първите две части. След почивката домакините намериха играта си и тотално надиграха своя съперник, за да стигнат до успех с 20 точки разлика. По този начин Левски взе солидна преднина преди реванша във Варна след седмица.

В другите мачове от четвъртфиналната фаза Рилски Спортист победи Ямбол като гост с 83:77, Академик Бултекс взе домакинството си на Берое с 84:78, а Балкан разби Академик София с 83:54 като гост.