ЛеБрон Джеймс с ново историческо постижение при победа на Кливланд

Снимка: Gulliver/GettyImages

1279 0

Суперзвездата на Кливланд Кавалиърс ЛеБрон Джеймс продължава да покорява нови върхове в своята кариера. 33-годишният баскетболист бе с основен принос за домакинската победа на своя тим със 129:123 над Бруклин Нетс, завършвайки двубоя с трипъл-дабъл от 31 точки, 12 борби и 11 асистенции.

По този начин Джеймс стана първият играч в историята на НБА, преминал границата от 30 000 точки, 8 000 борби и 8 000 асистенции в кариерата си.

Силен мач за Кавс изигра и новото попълнение на тима Джорд Хил, който се отличи с 26 точки, 5 асистенции и 3 откраднати топки, а с 18 пункта завърши Кайл Корвър. За Нетс ДиАнджело Ръсел вкара 25 точки, а 18 добави Карис Леверт.

В друг мач от Източната конференция Маями Хийт постигна драматичен успех със 102:101 над гостуващия Филаделфия 76-ърс. Въпреки че бяха в ролята на догонващи в големи периоди от срещата, „горещите“ успяха да отмъкнат победата след впечатляващото представяне в последната четвърт на завърналия се в тима Дуейн Уейд.

36-годишният гард вкара рекордни за сезона си 27 точки, от които 15 в последните 12 минути, сред които бе и победният кош, дошъл 5.9 секунди преди финалната сирена. Словенският гард на Маями Горан Драгич също бе на ниво, завършвайки с 21 точки, 6 борби и 5 асистенции. За гостите от Филаделфия центърът Джоел Ембийд реализира 23 точки, а с 21 приключи Дарио Шарич.