ЛеБрон блесна за Кливланд, Индиана с впечатляващ обрат в НБА

685 0

ЛеБрон Джеймс се отчете с 44 точки и 10 асистенции за домакинската победа на Кливланд Кавалиърс над Шарлът Хорнетс със 116:105. Домакините спечелиха първата четвърт с 10 точки, а в оставащите части не дадоха надежди на гостите за обрат.

ЛеБрон надмина границата от 7 000 асистенции - неговият показател е 7006, средно по 6,9 на мач.

Индиана Пейсърс се наложи над Портланд Трейл Блейзърс със 118:111 у дома. Гостите имаха преднина от 20 точки в хода на първата половина от срещата, но се провалиха в последната четвърт, която "пешеходците" спечелиха с 28:13.

Пол Джордж допринесе за успеха на Индиана с 37 точки, а за Портланд Си Джей Маккълъм и Деймиън Лилард реализираха съответно 34 и 33 т.

В други срещи от НБА Хюстън Рокетс разгроми Далас Маверикс със 109:87 и увеличи на шест срещи серията си без загуби, а Мемфис Гризлис надви у дома Голдън Стейт Уориърс със 110:89. Марк Гасол и Тони Алън вкараха по 19 точки за победителите, а Кевин Дюрант - 21 за "воините", които претърпяха четвърта загуба за сезона.