"Кралете" се събудиха! Александър Везенков и компания смазаха шампиона в НБА (ВИДЕО)

Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

7473 0

В ранните часове на 8-и февруари Сакраменто Кингс се издъни жестоко, допускайки да бъде победен от най-слабия отбор през настоящия сезон в НБА...

В ранните часове на 10-и февруари обаче, тимът на Майк Браун се събуди, надигра и разгроми актуалния шампион в Лигата на Извънземните - Денвър Нъгетс!

"Кралете" смазаха Йокич и компания

Сакраменто се наложи над Денвър като домакин със 135:106 (32:35, 35:22, 39:29, 29:20) пред 17 832 зрители в зала "Golden 1 Center".

Този път Александър Везенков получи 15:35 игрови минути и в тях се отчете с 6 точки (две тройки от четири опита), 1 асистенция, 1 открадната топка и 2 лични нарушения.

Иначе, Малик Монк бе най-резултатен за Кингс - 23 точки. Домантас Сабонис пък записа трипъл-дабъл от 17 т., 17 борби и 10 асистенции.

За гостите от Денвър над всички бе сърбинът Никола Йокич, който завърши с малкото за собствените си стандарти 23 точки, 8 борби и 4 асистенции.

Класиране и следващи мачове?

Сакраменто е на 7-о място в Западната конференция с баланс от 30 победи и 21 загуби, докато Нъгетс са на четвърта позиция (36-17).

За "Кралете" предстои визита на Оклахома Сити Тъндър (11.02., 22:00 ч. българско време), а за Денвър - гостуване на Милуоки Бъкс (13.02., 3:00 часа).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - "Контузията забави развитието му" - треньор на Сакраменто Кингс с коментар за Александър Везенков!