Коби помогна на "езерняците" да прекъснат черна серия

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1242 0

Ветеранът Коби Брайънт помогна на своя Лос Анджелис Лейкърс да сложи край на негативна серия от шест поредни поражения в НБА. "Езерняците" победиха Милуоки Бъкс със 113:95 на свой терен.

В хода на срещата преднината на домакините достигна 21 точки и Милуоки единствено съумя да избегне разгром. Коби Брайънт завърши с 22 точки, а за Милуоки най-резултатен стана Майкъл Картър-Уилямс с 19 точки.

Кливланд Кавалиърс спечели гостуването си на Бостън Селтикс с 89:77. Първата половина завърши с преднина на домакините от шест точки, но след почивката Кливланд пое инициативата и набра предимство, което удържа до финалната сирена. ЛеБрон Джеймс реализира 24 точки в мача.

В друг двубой от НБА Сакраменто Кингс се наложи над гостуващия Хюстън Рокетс със 107:97. ДеМаркъс Казънс завърши с дабъл-дабъл - 26 точки и 12 борби. За Хюстън Джеймс Хардън наниза 33 точки, които се оказаха недостатъчни за успех в Сакраменто.

Минесота Тимбъруувс пък загуби домакинския си мач срещу Денвър Нъгетс със 100:112. На почивката гостите водеха с 14 точки и до края не допуснаха обрат. Най-резултатен в срещата стана Андрю Уигинс с 23 точки. За Денвър дабъл-дабъл записа Кенет Фарийд - 19 точки и 10 борби, също толкова точки отбеляза и Ренди Фой. /БГНЕС