Кливланд отново подчини Голдън Стейт и ще има седми решителен мач

740 0

Кливланд Кавалиърс надви Голдън Стейт със 115:101 у дома и изравни резултата във финалната серия от плейофите в Националната баскетболна асоциация. "Воините" водеха с 3-1 победи, но резултатът вече е равен 3-3 и ще има седми решителен мач за трофея.

Пред 20 500 зрители в зала "Куикън Лоунс Арина" баскетболистите на Кливланд тръгнаха ударно и разгромиха съперника си с 20 точки разлика в първата четвърт (31:11). Голдън Стейт успяха да я намалят в следващите две части, но вдъхновеният от своя лидер ЛеБрон Джеймс отбор на Кливланд не позволи обрат.

Джеймс завърши с 41 точки, 11 асистенции и 8 борби, а Кайри Ървинг добави 23 т. Стеф Къри, автор на 30 точки в мача, напусна игрището в петата минута на заключителната част заради шесто лично нарушение, което буквално вбеси звездата на гостите.

Така всичко ще се реши в мач №7, който ще се играе в нощта на 20 юни в Оукланд.

Двата отбора спориха в големия финал и миналата година. Тогава Голдън Стейт спечели финалната серия с 4-2 победи и завоюва титлата в Националната баскетболна асоциация за първи път от 40 години и общо за четвърти в историята си. /БГНЕС