Хардън с нов трипъл-дабъл за 9-а поредна победа на Хюстън

Снимка: Getty Images / Guliver

765 0

Гардът на Хюстън Рокетс Джеймс Хардън отново бе неудържим и записа втори пореден трипъл-дабъл, а тимът му победи Шарлът Хорнетс със 121:114 у дома. 196-сантиметровият баскетболист завърши с 40 точки, 15 борби и 10 асистенции.

Това е девета поредна победа за "ракетите" в НБА.

Лидерът в Източната конференция Кливланд Кавалиърс претърпя поражение в гостуването си на Юта Джаз с 92:100. На гостите не им помогнаха 29 точки на ЛеБрон Джеймс и 20 на Кайри Ървинг. Най-резултатен за "джазмените" стана Гордън Хейуърд с 28 пункта.

Демар Дероузън наниза 41 точки за домакинската победа над Торонто Раптърс над Бостън Селтикс със 114:106. В хода на третата четвърт гостите имаха преднина от 16 точки, но домакините успяха да направят обрат. Бостън прекъснаха серия от четири мача без загуба.

В столицата отборът на Вашингтон Уизардс се наложи над Чикаго Булс със 101:99. Джон Уол донесе победата на домакините с кош 5,9 секунди преди финалната сирена. В състава на "биковете" не бе Дуейн Уейд, който получи почивка.

Голдън Стейн Уориърс стигна до шести успех в последните си седем мача, побеждавайки Маями Хийт със 107:95 в Оукланд. Кевин Дюрант отбеляза 28 точки, а Стеф Къри добави 24.