Голдън Стейт се върна към победите, Стеф Къри вкара 30 точки на Хюстън Рокетс (ВИДЕО)

957 0

Отборът на Голдън Стейт Уориърс сложи край на негативната си серия от три поредни загуби и записа успех със 121:108 при гостуването си на Хюстън Рокетс в мач от редовния сезон на НБА, който се изигра пред 16 116 зрители в "Toyota Center".

Двубоят бе доста оспорван, а Голдън Стейт имаше само четири точки аванс преди четвъртата част, но със силна игра в заключителните 12 минути успя да отвори крайната разлика от 13 пункта.

Най-резултатен на паркета бе Стеф Къри, който се отчете с 30 точки, 7 борби и 5 асистенции. Съотборникът му Клей Томпсън добави 29 т., а за Хюстън над всички бе Тейри Ийзън, който се отличи с дабъл-дабъл от 21 пункта и 12 борби.

*Голдън Стейн е на шесто място в Западната конференция и вече е с положителен баланс - 37 победи и 36 поражения. Хюстън е на последното 15-о място (18:54)!