Голдън Стейт счупи 131-годишен рекорд (+РЕЗУЛТАТИ)

Снимка: Gulliver/Getty Images

1047 0

Голдън Стейт Уориърс надигра Торонто Раптърс със 112:109 като гост и подобри рекорда на северноамериканските лиги за най-много поредни победи на старта на сезона. Това е исторически 21-и успех за "воините" от началото на кампанията в НБА.

Предишният рекорд от 20 поредни победи бе поставен през далечната 1884 г. от бейзболния Сейнт Луис Маруунс.

Голямата звезда на Голдън Стейт Стеф Къри завърши с 44 точки, а за Торонто Кайл Лоури наниза 41 т.

Голдън Стейт спечели първата четвърт с 13 точки разлика, но постепенно загуби преимуществото си и всичко остана да се решава в последните минути. Къри игра великолепно в заключителните 12 минути и отбеляза 15 точки.