Голдън Стейт продължи да вилнее, Стеф Къри с 20 точки (резултати от НБА)

1208 0

Отборът на Голдън Стейт Уориърс продължава да бъде с най-добри показатели в двете конференции на НБА през този сезон, след като победи Хюстън Рокетс със 120:107. Двата тима направиха равностоен двубой до средата на третата част, когато Уориърс водеха с 83:80, но след това домакините влязоха в серия от 15 поредни точки, за да поемат контрол над събитията.

Нов силен мач за Голдън Стейт изигра Джордан Пул, който реализира 25 точки, 5 асистенции и 4 борби, Стеф Къри добави 20 точки, а Ото Портър Джуниър се включи от пейката с 18 точки (5/7 от тройката) и 9 борби за 18 минути игра. За Рокетс най-резултатен бе Джа'Сийн Тейт с 21 точки и 10 борби.

Голдън Стейт вече има 8 победи и 1 загуба и води в класирането на Западната конференция, докато Хюстън е с баланс 1-9 и дели последното място с Ню Орлиънс Пеликанс.