Финикс лети след обрат, Девин Букър се нареди след ЛеБрон Джеймс, Кевин Дюрант и Коби Брайънт (ВИДЕО)

1791 0

Отборът на Финикс Сънс се доближи на само една победа от това да си осигури най-добрия баланс в края на редовния сезон на НБА, след като победи Минесота Тимбърулвс със 125:116 като гост.

В Минеаполис лидерите в Западната конференция изоставаха в резултата близо 40 минути, преди да поведат малко след началото на четвъртата част и да стигнат до шестия си пореден успех в Лигата. По този начин Сънс вече имат 9 мача преднина пред втория на Запад Мемфис Гризлис и се нуждаят от една победа или една загуба на Мемфис до края на сезона, за да завършат с най-добрия актив в двете конференции и да си осигурят домакинско предимство за целите плейофи!

Играчите на Тимбърулвс започна по-добре двубоя и постепенно натрупаха преднина от 15 точки, но гостите не се отказаха и водени от Деандре Айтън и Девин Букър успяха да стопят пасива и в крайна сметка да спечелят. Айтън отбеляза рекордните в кариерата си 35 точки и добави 14 борби, а Букър се отчете с 28 точки и 7 асистенции, за да се превърне в четвъртия най-млад баскетболист в историята на НБА, достигнал границата от 11 хиляди точки, след ЛеБрон Джеймс, Кевин Дюрант и Коби Брайънт.

За Минесота Антъни Едуардс бе най-резултатен с 19 точки, а с дабъл-дабъл завършиха Карл-Антъни Таунс (15 точки и 11 борби) и Джаръд Вандербилт (12 точки и 12 борби).