Джейлън Браун се развихри и донесе осма поредна победа на Селтикс срещу Никс (ВИДЕО)

481 0

Бостън Селтикс постигна осмата си поредна победа в редовния сезон на НБА, след като победи като гост Ню Йорк Никс със 116:102 в емблематичната за баскетбола зала "Madison Square Garden".

Джейлън Браун се развихри за Селтикс

Най-резултатен за победителите в мача бе Джейлън Браун със своите 30 точки, 8 борби и 3 асистенции, дошли за 35 минути на паркета. Джейсън Тейтъм получи повече игрово време – 43 минути, но се отличи с малък за своите стандарти актив – 19 точки, 6 борби и 6 асистенции.

Още: Пише се история в НБА: Стив Кър ще счупи рекорда за най-добре платен треньор

Селтикс удари здраво Никс

От другата страна, Джейлън Брънсън вкара 34 точки за Никс, към които добави 3 борби и 9 асистенции за 38 игрови минути, но това не бе достатъчно на франчайза от Голямата ябълка да запише втора поредна победа.

С този успех Бостън Селтикс вече има баланс от 45 победи и 12 загуби на върха в Източната конференция, където Ню Йорк Никс е четвърти с баланс 34:23.