Чикаго Булс нанесе първа загуба за сезона на Юта (Всички резултати)

Снимка: Getty mages

2030 0

Отборът на Юта Джаз допусна първо поражение от началото на сезона в НБА, след като загуби гостуването си на Чикаго Булс с 99:107. По този начин вече всички отбори в Лигата са записали поне по една загуба в актива си.

В "Юнайтед Сентър" първите две части бяха равностойни, като Джаз имаше три точки преднина на почивката, но след това домакините поеха контрол над събитията и натрупаха аванс от 17 точки в средата на четвъртата част. Гостите направиха късен опит да се върнат в двубоя, но Биковете удържаха щурма им и регистрираха пета победа за сезона.

ДеМар ДеРоузан бе най-резултатен за победителите с 32 точки, Зак ЛаВийн добави 26 точки, а центърът Никола Вучевич се отчете с 16 точки, 12 борби и два ключови коша в заключителните 90 секунди. За Джаз над всички бе Донован Мичъл с 30 точки, а центърът Руди Гобер реализира впечатляващ дабъл-дабъл 17 точки и 19 борби.

Така Чикаго Булс продължи със силния си старт на сезона и вече има баланс 5-1, като дели първото място на Източната конференция с Ню Йорк Никс, Вашингтон Уизардс и Маями Хийт. Юта Джаз е на втора позиция на Запад с четири победи и едно поражение. Останалите резултати:

Уизардс - Селтикс 115:112

Пистънс - Меджик 110:103

Пеликанс - Никс 117:123

Пейсърс - Раптърс 94:97

Севънтисиксърс - Хоукс 122:94

Гризлис - Хийт 103:129

Бъкс - Спърс 93:102

Уориърс - Тъндър 103:82