Черно море пречупи Рилецо на старта в НБЛ

874 0

Черно море Порт Варна започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига. „Моряците“ се наложиха над Рилски спортист у дома със 73:69.

Домакините взеха аванс още в началото на мача, а след първата част водеха с 3 точки. Две минути преди края на първото полувреме гостите от Самоков за пръв път поведоха. Те обаче не успяха да задържат водачеството си и на почивката Черно море излязоха напред с 4.

След подновяването на играта „моряците“ се разиграха и поведоха с двуцифрен аванс. Рилски спортист обаче бързо се съвзе и отново намали на 4 преди решителните десет минути. Интригата се запази до последно, но в самия край на срещата Черно море успя да измъкне успеха.

Най-резултатен за победителите стана Станислав Славейков, който отбеляза 20 точки. Силно игра и Симеон Илиев, който се отчете с 14 точки, 9 борби и 6 асистенции.

За Рилски спортист с по 15 точки са Йордан Бозов и Тони Гуджино.

В останалите срещи, които се изиграха, вицешампионът Балкан победи Берое като гост със 101:78. Спартак Плевен направи драматичен обрат срещу Черноморец със 103:97, а новакът в елита Академик Бултекс 99 излъга Ямбол с 92:81.

В понеделник е дербито между Левски 2014 и Лукойл Академик.