Александър Везенков се завърна в НБА, но Сакраменто Кингс падна много лошо (ВИДЕО)

Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

3505 0

Отборът на Сакраменто Кингс допусна тежка загуба като домакин на Ню Орлиънс Пеликанс в мач от редовния сезон на НБА, който се изигра пред 17 832 зрители в "Golden 1 Center".

Везенков се завърна, но "кралете" паднаха лошо

Тимът на Майк Браун отстъпи с категоричното 100:133! В отделните части - 21:33, 26:39, 14:31 и 39:30.

След като пропусна последните три двубоя на своя тим, този път Александър Везенков получи малко над 20 игрови минути (20:38). В тях българинът се отчете с общо 11 точки, 1 борба в нападение и 1 борба в защита. При стрелбата той бе 5 от 9 (1 от 5 от тройката).

Още: Мислят ли в Кингс за трансфер на Александър Везенков? Глас от САЩ потвърди

Звездата на Кингс Ди'Арън Фокс завърши с едва три точки, докато Домантас Сабонис финишира с дабъл-дабъл от 17 + 10 борби. Си Джей МакКалъм пък бе най-резултатният играч на Пеликанс - 30 точки, а съотборникът му Йонас Валанчунас се отчете с дабъл-дабъл от 15 + 12 борби.

*За четвърти път през настоящия сезон Сакраменто губи от този съперник - три пъти в двубои от редовната кампания, както и веднъж на 1/4-финалите в In-Season турнира!

Класиране и следващ мач?

Сакраменто Кингс остана на 5-о място в Западната конференция с баланс от 21 победи и 14 загуби. Ню Орлиънс Пеликанс е веднага след него - шеста позиция (22-15).

Следващият сблъсък за Везенков и компания е в ранните часове на 10-и януари - гостуване на Детройт Пистънс (2:00 българско време).

Още: "Тежката реалност за Александър Везенков: От MVP в Евролигата до остракиране в НБА"

Още: От Гърция: Нямаше съмнение, че Александър Везенков ще бъде "спортист на годината" в България

Още: Глушков за Везенков: Искам да бъде здрав и търпелив! Признанието му е задължаващо