Александър Везенков изигра точно 20 минути, но Сакраменто падна лошо в Лос Анджелис (ВИДЕО)

Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

1945 0

Отборът на Сакраменто Кингс допусна тежка загуба при визитата си на Лос Анджелис Клипърс от редовния сезон на НБА - 99:119!

"Кралете" бяха надиграни в първите три части и спечелиха само последната - 24:32, 24:38, 22:29, 29:20. Припомняме, че на 30-и ноември те инкасираха поражение от този съперник и като домакини (117:131).

Александър Везенков записа точно 20 игрови минути в зала "Crypto.com Arena" и се отчете с 9 точки, 3 асистенции, 3 борби в защита и 1 открадната топка!

Най-резултатен за победителите бе Кауай Ленард - 31 точки, докато за Сакраменто Кийгън Мъри се отличи със 17 пункта, а съотборникът му Домантас Сабонис завърши с дабъл-дабъл от 15 т. и 10 борби.

Класиране и следващ мач

Везенков и компания са на 5-о място в Западната конференция с баланс 13-9, докато Клипърс са седми с 13-10.

Следващият мач за Сакраменто е в ранните часове на 15-и декември (петък) - домакинство на Оклахома Сити Тъндър (5:00 ч. българско време).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Александър Везенков в НБА: Статистика, представяне и предстоящи мачове на Саша през сезон 2023/24!

Пълен репортаж от ЛА Клипърс 119:99 Сакраменто Кингс