"Лъвовете" смачкаха Косово в Ботевград

886 0

Националният отбор на България по баскетбол стигна до важна победа в европейските квалификации. Водените от Любомир Минчев играчи успяха да победят със 105:81 Косово в мач, изигран в зала "Арена Ботевград".

Благодарение на успеха "лъвовете" все още имат надежда да хванат второто място в групата, но това минава през задължителен успех над Украйна в следващия мач. Той отново е на родна почва и е в събота.

Иначе срещу Косово българите играха сковано през първите 20-ина минути, но през второто полувреме Везенков и компания заиграха на пълни обороти и смачкаха своя съперник.

Силна втора част записаха Дий Бост и Христо Захариев, които финишираха двубоя съответно с 18 и 15 точки. Над всички беше Александър Янев с 28 точки, а Александър Везенков добави 18.