Кодинов приключи участието си на Олимпиадата в Рио

848 0

Ангел Кодинов приключи участието си в състезанията по кану от олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Най-младият български спортист на игрите в Рио се класира за 1/2-финалите на 200 м с едноместно кану.

18-годишният пловдивчанин зае 5-ото място от шестима участници в своята серия, като изпревари Ференц Шекшарди (Австралия). За 1/2-финалите се класират първите петима от четирите серии, както и най-бързият от класиралите се на шесто място.

В полуфиналната си серия обаче Кодинов остана последен и в крайна сметка зае 19-о място в дисциплината. Преди два дни той се нареди 14-и на 1000 метра едноместно кану и с това неговото олимпийско участие приключи.